Artık MVP değilim


Bilmeyenler için hatırlatma: MVP (Most Valuable Professinoal), Microsoft’un kendi topluluklarına ücretsiz katkıları ile ilgili olarak teknik insanlara verdiği ve her sene yeniden değerlendirdiği bir ünvandır. Gelecek sene için kazanılan bir hak gibi değil, geçmiş yıl içindeki davranışlara bir teşekkür gibi düşünülmelidir.

Sekiz sene (2005-2013 arası) MVP’ydim. Sanırım son beş yılında MVP uzmanlık alanım SQL Server’dı. Artık MVP değilim. 1 Temmuz 2013′ten itibaren. Belki kurum içine dağılmış ve farkında olmadığım cv’lerde, kayıtlarda, sık girmediğim birtakım sitelerde unvanı kaldırmayı unutabilirim, buradan beyan etmiş olayım.

Ama bu 2005-2013 arasını MVP olarak geçirdiğim gerçeğini değiştirmiyor. Güzel bir deneyimdi. Sağladığı faydalardan çok, benzer kafa yapısındaki paylaşımcı insanlarla birlikte olmak güzeldi. Profesyonel hayatımda izlediğim yol ve geldiğim konum, biraz da yaş durumu, MVP’likle yollarımı ayırdı. İstesem MVP kalmaya devam edebilirdim, ama bunun için geçmiş yıllardaki davranış modelimi korumam gerekiyordu ve bu artık mümkün değil.

Fırsat bulduğumda başka bir yazıda neden artık MVP değilim üzerine durmayı düşünüyorum. Benim paylaşımcı olmayı bırakmam mümkün değil. Ama mecram biraz değişti. Başka bir yazıda bu konuda görüşmek umuduyla…

Bu yazı KırkAmbar içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s