Project Server 2007 veritabanları


Project Server 2007’yi kurduğunuzda veritabanı sunucunuzda dört ayrı veritabanı oluşur. Varsayılan isimleriyle bu veritabanları şunlardır:

ProjectServer_Draft
ProjectServer_Published
ProjectServer_Reporting
ProjectServer_Archive

İlk iki veritabanı doğrudan proje yönetimine ilişkindir. Bir proje yöneticisi Project Professional kullanarak Server’a bağlanıp bir proje dosyasını kaydettiğinde, ProjectServer_Draft veritabanı kullanılır. Bu projeye sadece ilgili proje yöneticisi project professional kullanarak erişebilir.

Proje yöneticisi projeyi “publish” ettiği zaman, proje ProjectServer_Published veritabanına kaydedilir ve yetkisi olan takım üyeleri tarafından project web access üzerinden erişilebilir hale gelir.

ProjectServer_Reporting veritabanını kullanarak Project Server Admini ya da DBA standart raporlardan başka özel raporlar yapabilir.

ProjectServer_Archive veritabanının kullanım amacı ise nesne bazlı yedeklemedir. Project Server Admini, proje, kaynak ya da benzeri unsurları nesne bazında bu veritabanına üstelik geriye doğru birden fazla sürümünü tutacak şekilde yedekleyebilir. Bu asla veritabanı yedeklemenin yerine geçecek bir yedekleme mekanizması değildir. Ama gündelik işlemlerde bazı unsurların yanlışlıkla silinmesi ya da yapılan birtakım değişikliklerden geriye dönülmesi gibi istekler için hızlı çözüm üretmeyi mümkün kılar.

Bu yazı Project Server içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s