Sen Kazan, Dünya Kazansın: Imagine Cup


http://imaginecup.msakademik.net

Microsoft’un bu sene 6.’sını düzenleyeceği Imagine Cup 2008 yarışmasına başvurular başladı.

Öğrencilere yönelik düzenlenen Imagine Cup yarışmasının bu yılki dünya finali Temmuz 2008’de Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek. Yarışmada, Yazılım Tasarımı kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek proje Mayıs 2008’de düzenlenecek final sonrasında Microsoft Türkiye ve bilişim sektörünün yazılım alanında uzman kişilerinden oluşan jüri tarafından belirlenecek.Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmada, bugüne kadar 100’ü aşkın ülkeden 125 binden fazla öğrenci yarıştı. Her yıl bir öncekinden daha fazla sayıda ve daha zorlu rakiplerin mücadele ettiği yarışmanın bu yılki teması, “sürdürülebilir çevre için, teknolojinin kullanıldığı bir dünya düşleyin” olarak belirlendi.

Imagine Cup 2008, çevre alanındaki küresel sorunlara teknolojik destek ile çözüm getirecek genç bilişimcileri davet ediyor.

En az 16 yaşında ve bir eğitim kurumuna kayıtlı tüm öğrencilere açık olan yarışmada, üç ana kategori altında toplam dokuz yarışma fırsatı yer alıyor. Teknoloji Çözümleri (Yazılım Tasarımı, Gömülü Sistem Geliştirme, Oyun Geliştirme), Beceri Yarışması (Hoshimi Projesi – Programlama Savaşı, Bilgi Teknolojileri Yarışması, Algoritma) ve Dijital Sanatlar (Fotoğraf, Kısa Film, Arayüz Tasarımı). Tüm dünyadan öğrenciler, ana temayı yansıtacakları kendi ilgi alanlarındaki yarışma dalında mücadele ederek, 10 bin ile 25 bin ABD doları arasında değişen ödülleri kazanmak için yarışacak!

Yarışmadaki alt kategorilerden, Yazılım Tasarımı dalında dünya finalisti olabilmek için öncelikle bu alanda düzenlenecek Türkiye finalinde ekipler yarışıyor olacak. 9 kategori için başvuruların, http://imaginecup.com üzerinden kabul edilmeye başlandığı yarışmada, Türkiye’den jüri kurulunca seçilecek proje ekibi, ülkemizi Temmuz ayında Fransa’da düzenlenecek uluslararası Imagine Cup 2008’de Yazılım Tasarımı kategorisinde finalist olarak temsil etme hakkını ve 25 bin dolarlık büyük ödülü kazanma şansını elde edecek.

Imagine Cup 2008 hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için Imagine Cup 2008 Türkiye web sitesine http://imaginecup.msakademik.net adresinden ulaşabilirsiniz…

Imagine Cup 2008 Türkiye
http://imaginecup.msakademik.net

Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s