Ralph Kimball’i ihbar ediyorum


Business Intelligence, İş Zekası ya da Data Warehouse konuları ile ilgileniyorsanız ve Ralph Kimball’i henüz duymadıysanız benden duymuş olun. http://www.kimballuniversity.com . Bu alanın gurularından ve kurduğu danışmanlık işiyle de sektörü etkileyen bir insan.

Ayrıca danışmanlık şirketinin 4 tane çok önemli kitabı var bu konular üzerine. Aşağıdaki alıntı onlardan birinden:
“It’s easy to start the interview list with the CEO and his senior staff. Add the analysts and managers who are known as leaders in the business intelligence area—folks whom senior management and co-workers turn to when they need information. They are also usually the folks who bug the IT organization the most. If you’ve been at your organization more that 12 months, you know who these people are. They have their own Access databases, they write SQL against the transaction system, and they create reports and charts with whatever tools they have available (mostly Excel and Access). Finally, add on a couple of the key IT folks who can educate you about the nature of the source systems.”

They are also usually the folks who bug the IT organization most! : )) Severim bu insanları. Ben de IT alanında değil de, business tarafında uzmanlaşmış olsam, herhalde böyle biri olurdum. Size tavsiyem: Başınızda böyle bela bir tip varsa, ondan kurtulun. Yani bela kısmından. Onunla arkadaş olun, aynı dili konuşmaya çalışın. Kendinizi anlatın, onu dinleyin. Müttefik olarak size çok daha faydalı olacaktır. Beraber şirket için bir data warehouse projesi bile geliştirebilirsiniz.

Müttefikler herkese lazım.

Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s